Огляд книжки «Не бійтесь галерей» (автор: Ґрейсон Перрі)

Книжка видана 2017 року у видавництві ArtHuss.

Доступною мовою практикуючий мистець Ґрейсон Перрі розповідає про те, що можна вважати мистецтвом, а що ні. Автор приділяє багато увагу мистецтву сучасному – від початку XX століття і до нашого часу. Тут і оповіді про авангардиста Марселя Дюшана, який зробив великий внесок в нові сенси мистецтва, і про нашого сучасника Бенксі, який вміє дивувати публіку незвичними винахідливими методами.

Для того, щоб краще пояснити складність питань, які висвітлюються у книзі, Ґрейсон Перрі наводить немало прикладів, пов’язаних з творчістю своєю чи своїх колег, цікаві історії про експерименти та культурні провокації. Якщо Ви роздумуєте над тим, чи не стати митцем – ця книга може підштовхнути Вас до творчості та неабияк заразити натхненням 🙂

Книжка ілюстрована цікавими тематичними карикатурами, які вдало доповнюють зміст тексту.

Декілька цитат з книжки «Не бійтесь галерей»

Що вважають мистецтвом? Ми живемо в епоху, коли все може бути мистецтвом, однак не все може бути ним визнане.

Звісно, досі є чимало дуже успішних митців, які зовсім не потребують публіки. Для них достатньо вузького кола митець-дилер-колекціонер. Схвалення широкої публіки – умова не обов’язкова. Митці не обов’язково потребують високої оцінки публіки, якщо від неї не залежить їхній дохід або самооцінка.

Філіп Гук (Philip Hook), який працює в Сотбіз, каже, що червоні картини завжди продаються найкраще, за ними йдуть білі, жовті, зелені й чорні. Зрозуміло, не все так просто, і не будь-яка старовинна червона картина буде коштувати найдорожче. Якщо вже робота потрапила в поле зору такого шанованого аукціону, як Сотбіз, значить, її автор – серед числа визнаних митців.