Цитати-поради з книжки «Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ» (автор: Роберт Діленшнайдер)

Книжка видана видавництвом «BookChef» у 2020 році.

Текст складається з 18 глав та присвячена аналізу діяльності 23 видатних людей з точки зору процесу прийняття рішень. У кожній главі автор пропонує свій погляд на людей та події, які стали значущими для всього світу, та робить огляд правил та принципів, якими користувався кожен з героїв книги, серед яких політики, вчені, митці. Кожну главу автор підсумовує списком порад, які можуть стати у нагоді кожному читачу.

Деякі цитати з книги:

Коли настав час зіткнутися з рішенням щодо використання атомної бомби, у Трумена було багато за плечима. Його філософія. Його характер. Когорта радників. Реальність.
Одначе…
Я не можу позбутися думки, яким самотнім мав почуватися Трумен у цей час і як йому було страшно. Хоча я (і ви) далеко не в однакових із ним умовах, та можемо це уявити. Мені доводилося стикатись зі значущими рішеннями в житті, як, думаю, і вам. У якийсь момент, хоч скільки людей вам допомагає, відповідальність падає на вас і лише на вас.

Важливо мати власний «код», який складається з вашого життєвого досвіду, освіти, вашої совісті та всіх інших складових вашої особистості. Інколи це називають «моральним компасом».

Якщо трапляється нагода, приймайте рішення на користь великої мети.

Ви не зможете передбачити всіх або навіть більшості результатів своїх рішень. Коли ці результати стають очевидними, а умови змінюються, будьте готові приймати нові рішення.

Працюйте над тим, щоб зрозуміти, коли настане слушний момент діяти, і залучайте до себе прихильників, особливо якщо приймаєте суперечливе рішення.