Огляд Музею скла у Львові (+місцерозташування +16 фото)

Перший музей скла у Львові в 1992 році заснував відомий художник Андрій Бокотей. Сучасний Музей скла в кутку площі Ринок у Львові відкрито з 2006 року. У 2013 році експозицію оновлено та доповнено технологічними новинками (екрани, аудіогід, інтерактивний термінал). Музей скла адміністративно є частиною Львівського історичного музею.

Розташовано музей в самому центрі міста у підвальному приміщенні, для входу у який треба подолати круті сходи з високими сходинками (на щастя, їх небагато). Точна адреса: Львів, площа Ринок, 2. Щоб знайти вхід до музею, треба з площі Ринок завернути на вулицю Ставропігійську (для орієнтиру: Музей скла знаходиться навпроти Аптеки-музею). Вхід платний (20 грн станом на лютий 2020).

Основна експозиція музею ділиться на три невеликих зали. Додатково є ще одна кімната, де експонати можна не лише подивитися, але й придбати. Головні теми музею – історія та технології виготовлення скла. На екранах можна побачити чимало відеоматеріалу про процеси, пов’язані зі створенням виробів зі скла. Значна частина експозиції є змінною і в різні періоди часу можна побачити різні сучасні витвори скляного (гутного) мистецтва з багатьох країн світу. Для багатьох представлених творів не вистачає описів (є лише таблички з назвами та авторами).

Після огляду музею є можливість придбати сувенір, вироблений зі скла. Є в тому числі і недорогі пропозиції.

Станом на лютий 2020 року користувачі сервісу Google Maps залишили біля тисячі відгуків та оцінок про Музей скла. Середня оцінка об’єкту: 4.4 з 5. Значна кількість тих, хто відвідав музей, ставлять йому лише оцінку без коментаря. Думки тих, хто все-таки залишив коментар, розходяться – одні дописувачі називають музей цікавим, інші – нудним. Але Bestortal.com.ua рекомендує відвідати та скласти свою думку.